Solar Aydınlatma

GİZLİLİK ŞARTLARI 

 •  Satınalma işlemini iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz:
 1.  0 266 718 10 01 no'lu telefon hattından www.ruzgarsan.com üzerinden
 •  Telefon ile arayarak sipariş verme:
 1.  Web sitesi üzerinde gördüğünüz ürünü telefon aracılığıyla satınalmak isterseniz 0 266 718 10 01 numaralı telefonu arayıp    siparişinizi verebilirsiniz.
 •   Web sitesi üzerinden satınalma:
 1.   Ruzgarsan.com 'da beğendiniz ürünü satın almak için, ürün detay sayfasındaki 'sepete ekle' bağlantısına tıklayınız.
 2.   Karşınıza çıkacak olan sayfada kişisel bilgilerinizi ve e-posta adresinizi doğru bir şekilde giriniz. Elektronik posta adresinizin doğruluğu da son derece önemlidir çünkü satınalma işleminiz tamamlandıktan sonra e-posta'nıza otomatik olarak 'sipariş numarası' gönderilecektir.
 3.         Kişisel bilgilerinizi yazıp "ödeme bilgisi" butonuna tıkladıktan sonra gelecek olan sayfada istediğniz ödeme şeklini seçiniz ve sizden istenen kişisel bilgileri eksiksiz tamamlayınız.
 4.         Karşınıza çıkacak olan sayfa sizinle ilgili girmiş olduğunuz bütün detayları gösterecektir ve satınalma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Sipariş numarınızı da bu sayfada görüyor olacaksınız.
 5.         Siparişinize ait bilgiler ve sipariş sorgu numarası e-posta adresinize gönderilecektir.
 •   Kredi kartınız onay vermezse bunun sebebi olabilecek noktalar:
 1.         Kart numarasının hatalı girilmesi
 2.         Kredi kartının limitinin yeterli olmaması
 3.         Kredi kartınızın internet harcamalarına kapalı olması
 4.         Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması
 5.         Kullandığınız ek kart ise, ana kart tarafından kart sahibi tarafından iptal edilmesi
 6.         Kartın ait olduğu bankayla geçici bağlantı sorunu yaşanması
 7.         Kayıp ihbarı yapmış olduğunuz veya iptal olan bir kartı tekrar kullanmaya çalışmanız
 8.         Ödeme sayfasında kredi kartınızın CVV numarasını girmemiş olmanız
 •   Ödeme seçenekleri:
 1.         Ruzgarsan.com 'dan satın almış olduğunuz ürünlerin ödemesini, havale, EFT, kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.
 2.         Tüm VISA ve MASTERCARD Kredi kartı sahipleri, online olarak güvenli bir şekilde ödemelerini kredi kartıyla yapabilirler. Müşterilerimiz, kredi kartı bilgilerinin üçüncü şahıslar ve Ruzgarsan.com tarafından görülmesini mümkün kılmayan, tüm dünyada güvenle kullanılan, PayU ödeme sistemi ile yapmaktadırlar.Ruzgarsan.com hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgilerini sisteminde saklamamaktadır.

 

Elektronik posta adresiniz hiç bir şekilde başka kurum, kuruluş ya da şahıslara dağıtılmaz. Müşteri bilgileriniz sadece bünyemizde müşteri profili oluşturmak ve e-posta ile basın bülteni, kampanya duyurusu göndermek için kullanılır, üçüncü şahıslara verilmez.

Kişisel bilgilerinize sadece siz ulaşabilir ve onları yalnızca siz değiştirebilirsiniz, üçüncü şahısların erişimlerine izin verilmemektedir.

rüzgarsan.com web sitesinde  müşterilerimizin Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileriniz sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

ruzgarsan.com  ilgili bankaların Kredi Kartı merkezleriyle 128 bit SSL teknolojisiyle korunan kanallarla bağlanmaktadır.

Güvenlik ve işlemler ile ilgili tüm sorularınız ve önerileriniz için "Bize Ulaşın" linkini kullanabilir ya da 0.266.718 10 01 telefon açabilirsiniz.

ÜYELİK BİLGİLERİNİZİN GİZLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ

ruzgarsan.com ve ruzgarturbini.gen.tr adresine üye olmak için girmiş olduğunuz hiçbir bilgi, Rüzgarsan Bil.Elk.Güv.ve Enerji Sis.Tic.Ltd.Şti. tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. 

Rüzgarsan Bil.Elk.Güv.ve Enerji Sis.Tic.Ltd.Şti. bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde Rüzgarsan, kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir. 

İlgili forma girdiğiniz e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca Rüzgarsan Bil.Elk.Güv.ve Enerji Sis.Tic.Ltd.Şti. tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri tarafınıza onayınız sonrasında gönderilebilir. 

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır. 

Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren sözleşmede yazılı tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. ruzgarsan.com veruzgarturbini.gen.tr bu maddelerde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu şartlardan bir ya da birkaçının ihlal edilmesi durumunda herhangi bir ihtar, uyarı ya da bilgi vermeye gerek kalmadan kullanımınızı kısıtlama ya da son verme hakkımız saklı tutulmaktadır. Siteyi kullanırken tüm işlemlerinizden kişisel olarak sadece kendinizin sorumlu olduğunuzu ve eylemleriniz nedeniyle zarar görebilecek herkesin zararlarını tazmin etmek zorunda kalacağınız hususunu önemle ihtar ederiz. 

ruzgarsan.com adresine üye olmak için kişisel bilgilerini bırakan tüm kullanıclar; Rüzgarsan’a bağlı kurumların her türlü yeniliklerinden , promosyonlarından, kampanyalarından , sadakat projelerinden, iş birlikteliklerinden, reklamlarından,mağaza açılışlarından, ürünlerinden, hizmetlerinden ve iletişim faaliyetleri hakkındaki olası tüm kanallardan bilgi almayı kabul etmiş sayılır. İzinli pazarlama mesajlarından çıkış yapabilmeniz için; profilim sayfasında yer alan "duyuru ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum" kutucuğunda bulunan işareti kaldırmanız gerekmektedir. 

ÜYELİK

Üyelik sistemi güvenli midir?
Kişisel bilgileriniz kesinlikle başka kişi ve kuruluşlar ile paylaşılmaz ve sadece Rüzgarsan Bil.Elk.Güv.ve Enerji Sis.Tic.Ltd.Şti. tarafından kullanılır. Bilgileriniz, veritabanımızda korunmaktadır.

Nasıl Üyelikten çıkabilirim ?
Üyelikten çıkmak üye olmak kadar kolaydır. Sistemimize kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Benim Odam bölümünden üyelik iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Sipariş Takip / Üye Bilgileri Nedir ?
"Sipariş Takip " daha önceki siparişlerinizin ne durumda olduğunu görmenize, " Üyelik Bilgileri " ise her defasında kişisel bilgilerinizi girmenize gerek kalmaksızın online olarak sipariş vermenize yardımcı olacak bir unsurdur. Sistemimize üye olduğunuz takdirde kendinizle ilgili gerekli bilgileri sadece bir kez vermeniz yeterli olacaktır. Artık üyelik sırasında verdiğiniz bütün bilgiler bizde kayıtlı olduğu için online olarak sipariş verdiğinizde kredi kartı bilgileriniz hariç tüm bilgiler sistem tarafından otomatik olarak doldurulacaktır. Online mağazamızda dolaşmak, ürünlerimizi ve detaylarını görmek için üye olmanıza gerek yoktur.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

Ünvan: Rüzgarsan Bilgisayar Elektronik Güvenlik ve Enerji Sistemleri San.Tic.ve Ltd.Şti. 
Adres: Günaydın Mah.İtfaiye Cd.No: 19/A Bandırma / Balıkesir
Telefon: 0.266.718 10 01 
Faks: 0.266.718 10 01
E-posta: info@ruzgarsan.com

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.ruzgarsan.com E-Mağaza alışveriş sitesine üye olan kişi. 
Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır. 

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Rüzgarsan Ltd.Şti.. sorumlu tutulamaz.

4.4 - Rüzgarsan Ltd.Şti.., sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının Rüzgarsan Ltd.Şti..’e ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Rüzgarsan Ltd.Şti.. ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6 - Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Rüzgarsan Ltd.Şti.. ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Rüzgarsan Ltd.Şti..’e gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7 - Rüzgarsan Ltd.Şti.. mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağan üstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8 - Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Rüzgarsan Ltd.Şti..’e gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri şirketimiz tarafından karşılanacaktır.

4.9 - İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp Rüzgarsan Ltd.Şti..ye faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Rüzgarsan Ltd. Şti. faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün Rüzgarsan Ltd. Şti gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri (kozmetik, toner, kartuş, şerit v.b) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Rüzgarsan Ltd.Şti. yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.